Oyuncak bebek evi alırken nelere dikkat edilmeli

Oyuncak bebek evi alırken nelere dikkat edilmeli

                Son yıllarda çok ilgi gören ve ebeveynlerin çocuklarına hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri için aldıkları oyuncak bebek evi modelleri hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Öncelikle belirtmeliyiz ki ahşap ve kontraplak seçeneklere sahipsiniz. Birçok boyutta ev bulunur ve siz çocuğunuzun yaşına uygun boyutlarda ev seçersiniz.

CE Standartlarına uyması gerekiyor;

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus oyuncağın CE belgesine sahip olması. Kaliteli malzemelerden yapılıp kaliteli boyalar ile boyandığını ifade eden CE standartlarına sahip bir oyuncak çocuğunuz için tehlike arz etmeyecektir. Çocuğu düşünmeye, hayal gücünü kullanmaya ve zihinsel becerilerini çalıştırmaya yönelten oyuncak barbie bebek evleri geniş bir perspektiften bakıldığında birçok faydası olduğu görülüyor. Bu faydaları genel çerçevede ifade etmek gerekirse diyebiliriz ki bu evler çocukların kontrasyon ve odaklanma becerini çalıştırır, algılama, kavrama ve koordinasyon yeteneklerini geliştirir.

Hayal gücünü kullanan, organizasyon ve planlama becerisini çalıştıran çocukların zihinsel gelişimleri olumlu yönde ilerler ve gerek eğitim öğretim hayatlarında gerek sivil hayatlarında daha başarılı olurlar.

oyuncak-bebek-evi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*