Dermo Mineral Sakal Serumu

Dermo Mineral Sakal Serumu

sakal serumuSon zamanlarda erkeklerde sıklıkla görülen sorunlardan biri hâline gelen sakal ve bıyık seyrekliği doğru yöntemler ile tedavi edilebilir sorunlardır. Erkeklerin yüzlerinde bulunan kıl köklerinde uyarılma sorunu olarak gerçekleşen köselik ya da sakal bıyık seyrekliği bıyık ve sakal çıkarma yöntemleri başlığı altında incelenebilir. Son yıllarda bilim adamlarının yaptığı çalışmalar dermo mineral  losyonların üretilmesini sağlamıştır. Söz konusu bu losyonlar genel olarak erkeklerin kıl köklerini uyaracak maddeler içermektedir. Badem yağı, sarımsak özü ve birkaç bitki karışımı daha içeren bu losyonların doğru kullanımı etkili sonuçların gözlenmesini sağlayabilir.

Doğal Yöntemler De Denenebilir

                Sakal ve bıyık eksikliği çeken erkeklerin başvurabileceği doğal sakal çıkarma yöntemlerinden ilki sarımsak özü kullanmaktır. Sarımsağın kıl köklerini uyarma ve kıl çıkarma konusunda etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu kanıt çerçevesinde sarımsak içeren losyonlar kullanıldığı gibi doğrudan sarımsak da yüze sürülebilir. Sarımsağı doğrudan yüzüne sürmeyi tercih eden erkekler için küçük bir tüyo vermekte fayda var. Erkeklerin sarımsağı yüzüne sürmeden önce yüzünde bir süre buz kalıbı tutması kıl köklerinin gerilmesine ve sonuna kadar açılmasına neden olur. Bu sayede buz uygulandıktan sonra gerilen tene uygulanan sarımsak kıl köklerinde daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

Düzenli Tıraş Yardımcı Olur

                Erkekler tarafından başvurulan sakal serumu  yöntemlerinden bir ikincisi de düzenli tıraş olmaktır. Kıl köklerinin uyarılması için düzenli olarak tıraş olması gereken erkekler yüzünde herhangi bir kıl bulunmasa da tıraş olabilir. Henüz tüy halinde olan kılların kesilmesi daha gür ve daha güçlü olarak çıkmalarına neden olacağı için düzenli tıraş erkeklerin sakal ve bıyık eksikliği sorununu etkili bir şekilde çözecektir. Sakal ve bıyık eksikliği yaşayan erkeklerin düzenli tıraş ve sarımsak uygulamasını haftada 2 ya da 3 kez doğru şekilde yapması en etkili sonucu görmesinde faydalı olacaktır.

Dermo Mineral Sakal Serumu” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*