Güney Temizlik Ürünleri

Güney temizlik içerisinde farklı markaların üretimini yaptıkları tesisi ile hizmet veren bir firmadır. Güney Temizlik ürünleri arasında çok çeşitli ve kaliteli markaların ürünleri de bulunmaktadır.

guney-logoBu ürünler hakkında bilgi almak isterseniz güney temizlik resmi  internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitelerinde üretimlerini yaptıkları ürünler hakkında detaylı bilgiler yer almakta. Yaptıkları işlerin resimleri bulunmaktadır.

Bunlara bakarak sizlerde bilgi edinebilir ve bu sayede de satışını ve üretimini yaptıkları ürünleri görebilirsiniz. Ürettikleri ürünleri kendi fabrikalarında imal etmektedirler. Son teknolojiyi kullanarak üretim yapan güney temizlik hakkında daha fazla bilgi için internet sitelerini ziyaret ediniz.

Güney temizlik bünyesinde bulunan bir çok ünlü marka da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Vileda markasıdır. http://www.guneytemizlik.com.tr  sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otokar Kobra Teknik Özellikleri

Otokar Cobra Teknik Özellikleri

 

V8 turbo dizel Amerikan hummer motora sahip olan çift silindirli tam bir yarış aracı motoruna sahip bir arazi arabası.  4 iler vites 1 geri ve 1 park vitesi taşıyan otomatik şanzıman  + olarak  1 / 2 D /  OD/ Olarak vites kolu üzerinde gösterilmektedir.  2 arazi vitesi bulunmaktadır. Otomatik 2 çeker ve otomatik 4 çeker olarak hareket etmektedir.

4 kapıya sahip olan otokar cobra 1 sağ kapı 1 sol kapı 1 arka personel kapısı ve 1 keskin nişancı kule kapısı olarak 4 kapıya sahiptir. Araç bir bayan tarafından yapıldığı söylenmektedir. Fakat tasarım olarak 2 bayan ve bir erkek personel tarafından yapıldığı söylenmektedir.  Personel taşıma bölümünde arazide oluşabilecek her türlü zorlu şartlar düşünülmüştür. Araçta 6 tane nişan almak ve atış yapmak için kurşun geçirmez cam ve 6 tane mazgal bulunmaktadır.   Mazgallardan atış yapmak ve hedefi görmek için camlar da kurşungeçirmez olarak yapılmaktadır.

Aracın tam olarak ağırlığı 6, 500 kilo civarındadır.  Personel ile birlikte bu sayı 8,000 kiloya kadar ulaşabilmektedir. Her türlü hava koşullarında    Denizde, gölde,çamurda,karda ve yağmurda kullanımaktadır.  Normal şartlarda 1 metre kadar suyun içerisinde gidebilir.   Deniz yada gölde kullanılacak ise arkada tarafta bulunan 2 adet pervane motoru devreye sokulur ve gerekli envanter araca takılarak deniz üstünde yada göl üstünde tapalar kontrol edilerek kullanılabilir.

Türk silahlı Kuvvetlerinin en iyi aracı olan Cobra tür araçlarda en çok rastlanan sorunlardan bir tanesi Şanzıman sorunudur. Şanzıman sorunu genelde engebeli arazilerde yüksek bölgelerde kullanılan araçlarda yaşanmaktadır. Otomatik şanzıman olduğundan dolayı dağlık alanlarda yokuş yukarı çıkılırken vites otomatik olarak attığında diş kavrar ve zamanla bu dişler şanzıman dişlerini yemeye başlar bu sebepten dolayı araçta şanzıman sorunları yaşanmaktadır. Düzenli olarak yağ bakımı yapılmalıdır. Genel olarak araçlarda yağ problemi yaşanabiliyor. 15 / 40 motor yağı   ve     ATF 7 şanzıman yağı /  direksiyon yağı  ,  DOT 4 fren yağı   (dextron 4)  fren ağı olarak kullanılmaktadır.

 

 

KAR ALTINDA SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER

BOLU (AA) – Bolu İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları yoğun kar yağışı altında “Sağlık” için yürüyüş yaptı.

Sağlık çalışanları tarafından yoğun kar yağışı altında Atatürk Orman Parkı’nda “Sağlık” için yürüyüş düzenlendi. Her hafta sonu düzenlenen yürüyüşe Bolu İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık ve sağlık çalışanları katıldı. Yürüyüş kar yağışı altında yaklaşık 30 dakika sürdü.

İl Sağlık Müdürü Arık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her hafta sonu “Sağlık” için yürüş yaptıklarını anlatarak, “2014 yılından itibaren sağlıklı yürüyüş programı çerçevesinde her cumartesi günü Atatürk Orman Parkında yürüyüş düzenliyorduk. 2015 yılının ilk cumartesi günü de yine burada ekibimizle beraber yürüyoruz” diye konuştu.

Sağlıklı yaşam yürüyüşüne normal şartlarda tüm kamu kurumlarının personellerinin katıldığını ifade eden Arık, “Bu hafta, yoğun kar yağışı nedeniyle, diğer kamu kurumlarındaki arkadaşlar gelmese de, kendi kurumumuzda bulunan yönetici arkadaşlarımızla yürüyüş yapıyoruz. Halkımıza bir farkındalık uyandırmak için bu yürüyüşlerimizi 2015 yılında da sürdüreceğiz” dedi.

Arık, tüm Bolu halkına ve Türk Milletine sağlı olmaları için yürümelerini tavsiye ettikten sonra, yoğun kar yağışı altında, 1 kilometre çevresi bulunan park çevresinde yaklaşık yarım saat yürüdü.

AA
http://www.haber3.com/kar-altinda-saglik-icin-yuruduler-3129487h.htm#ixzz3ORY7AK1f

Sağlık Bakanlığı 2015 Ocak Kurum İçi Atama

Sağlık Bakanlığı 2015 Ocak Kurum İçi Atama Tayin Kadroları Açıklandı başvuru ve sonuçları

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 29.01.2015 tarihi Perşembe günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. 2015 OCAK KURUM İÇİ TAYİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Ayrıntılar ve münhal boş kadrolar yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları olan Bakanlık,Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri kurumu merkez ve taşra teşkilatında görev yapan sağlık personellerinden ilan tarihi itibari ile çalıştığı ilde ve kurumda 2 yıldır hizmet yapanların başvuru yapabileceği münhal kadrolar yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında göre yapan tabip,uzman tabip,diş tabip ve tabip dışı sağlık personellerinin ailesine,eşine,dostuna yakın olmak ve çeşitli sebeplerle tayin isteyebilmesi için 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasına hizmet puanına göre atamalar yapılmaktadır. 2015 Yılı Ocak Dönemi Kurum İçi Naklen Atama Kurasına 2014 Ocak, Haziran ve Eylül Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kuraları sonucu yerleşen personelin bu kuraya başvuruları kabul edilmeyecektir. 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvuruları Personel Bilgi Sistemi PBS üzerinden yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvurları 29 Aralık 2014 Pazartesi- 05 Ocak 2015 Pazartesi Saat 18:00’a kadar alınacaktır. Bu kuraya başvuracak olanlar, PBS üzerinden dolduracakları 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvuru formunun çıktısını amirine veya notere onaylatarak T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir. İlan Metni Münhal Kadrolar Uzman Tabip Pratisyen Tabip Diğer Sağlık Personelleri

Güncel Haberler Son Dakika Haber Merkezi

İnsta diyeti nedir? nasıl yapılır? kullananlar yorumları

Tüm dünya sabırsızlıkla son zamanların en çok konuşulan diyeti olarak görülen ve özellikle ünlülerin kullandığı diyet olarak gösterilen insta diyetini bekliyor. İnsta Diyeti Gece, gündüz çayından ve alkali diyetinden oluşan bir zayıflama programı olarak göze çarpıyor. Bugün halen devam eden dukan diyeti gibi tüm dünyada sabırsızlıkla beklenen diyet kilo problemi yaşayan kişilere çare olarak üretilen uzun süren çalışmaların bir ürünü. Bugünkü makalemizin alt başlıklarında insta diyeti yapan ünlüler, insta diyeti yorumları ve  insta diyeti ile zayıfla isimli yazıları okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Son zamanların çığ gibi büyüyen ve ünlülerin zayıflama sırrı olarak gösterilen insta diyet yani instagram Diyeti sosyal medyada büyük bir ses getirmeyi başarırken bir çok fenomenin bu diyeti uygulayarak kilo verdiği konuşulmaya devam ediyor. Türkiye de başta demet akalın olmak üzere bir çok ünlünün kullandığı insta diyeti alkali özelliği sayesinde kişinin her gün alması gereken vitamin ve mineral ihtiyacını da karşılıyor.

İnsta Diyeti Nedir?

İnsta diyet 60 gün boyunca düzenli şekilde kullanıldığı zaman kilo verdiren ve fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayan bir üründür. fakat bizim size önerimiz  Bu ürünü kullanırken her zaman spor yapmanız, yemeği kısmanız, beslenmenize dikkat etmeniz ve bol bol su içmeniz olacaktır. Bunları yapmadığınız süre ürünün de bir değeri kalmayacaktır.

İnsta Diyeti setinde, ülkemizde sık ilgi gören Alkali Diyeti ve Detoks çayları bulunuyor. Alkali ile içilen suya sırf birkaç damla damlatarak bedenin çalışacağı temel asit-baz dengesine ulaşmak olası.

Dikkat!

İnsta diyetinin bilinen herhangi bir yan tesiri yoktur ancak diyetisyeninize danışmakta fayda vardır.