WordPress Seo Pack Eklentisi

Genç webmaster’ların tercihleri arasında olan wordpress hazır blok kurma sitesi sayesinde genç webmaster’lar kendi bloklarını açma şansına sahipler. Her webmaster’ın hayali sitesinin google de üst sıralarda olmasıdır. Bunun için webmaster’lar blok’larına seo pack eklentisini eklemek isterler bu eklenti sitemizin arama motoru optimizasyonudur. Bu sayede google aracılığı ile insanlar sitemizi kolayca bulabilirler. Bu eklentiyi kurmayı bilmeyen arkadaşlar var ben onlar için kurulumu anlatacağım.

Öncelikle iki yolla bu eklenti kurulur bunlar wp-admin panelinden diğeri ise ftp sunucusundan admin panelinden kurmak için admin panelinden sol tarafta bulunan sekmelerden eklentiler sekmesine tıklayarak seo pack’ı aratıyoruz daha sonra bulduğu zaman eklentiyi kur butonuna basarak eklentiyi kuruyoruz.

Bir diğer yol olan ftp adresimizden kurmayı anlatacağım öncelikle sitemizin bize verdiği ftp adresine filezilla program aracılığı ile giriyoruz. WordPress’in sitesinden eklentiyi indiriyoruz. Daha sonra ftp’de bulunan plugins klasörüne eklentiyi atıyoruz ve admin panelinden etkinleştiriyoruz.

seo

Android için GT Racing 2

Android için GT Racing 2

Gameloft yapımı olan yeni yarış serisi GT Racing 2 ile kullanıcılar sürükleyici bir yarış aksiyonu yaşayabilecek. Asphalt 8 ile aynı özelliklere sahip olabilen bu oyunu sizlerde Android veya İOS cihazınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Özellikle araç çeşitliliği ile de büyük bir fark yaratan oyunda Ferrari, Mercedes-Benz, Audi, Ford, Dodge, Nissan markalı 67 adet araç lisansı bulunmaktadır.

Oldukça etkili hikâyesinin yanı sıra grafik kalitesi ve oyun motoru ile de sürükleyici bir yapıya sahip. Farklı oynanışı ile fark yaratacak bu oyunu sizler de denemelisiniz. Daha yeni olan oyunu bırakmak istemeyeceksiniz. İlk oyuna göre bu seride daha farklı yenilikler ile gelen GT Racing 2 indirmek için aşağıda ki linklerden yaralanabilirsiniz.

Android için; http://www.tamindir.com/gt-racing-2/android/indir/
İOS için; http://www.tamindir.com/gt-racing-2/ios/indir/

gt racing 2

 

Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim hayatı

Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim hayatı

Atatürk
Atatürk

Mustafa Kemal, 1887’de başladığı ilköğrenimine bir süre annesinin arzusuna uyarak Hafız Mehmet Efendi’nin Mahalle Mektebi’nde devam etti. Fakat çok geçmeden babasının isteği ile Selanik’te çağdaş eğitim yapan Şemsi Efendi Mektebi’ne geçti ve ilkokulu burada bitirdi.

Mustafa Kemal bu okulda okurken babası vefat etti. Bunun üzerine 3 çocuk ile ortada kalan Zübeyde Hanım çocuklarını da alıp kardeşinin yanına yerleşti. Bu sırada Mustafa’nın öğrenimi biraz aksamıştı.

Okulunu bitirmek için Selanik’e dönen Mustafa Kemal, Şemsi Efendi İlkokulu’ndan sonra bir süre Selanik Mülkiye Rüştiyesi’ne devam etti. Bu okulda okurken annesinden gizli Selanik Askerî Rüştiyesi’nin sınavlarına girdi ve kazandı. Mustafa, askerî okulu gerçekten sevmişti. Arkadaşları arasında zekâsı ve üstün yetenekleri ile kısa zamanda kendisini gösterdi ve öğretmenlerinin sevgisini kazandı. Bu okulda matematik öğretmenliği yapan Yüzbaşı Mustafa Efendi, yetenekleri ve zekâsı karşısında hayran kaldığı genç öğrencisinin adına “Kemal” ismini ilave etti. Artık genç öğrenci Mustafa Kemal olmuştu.

Selanik Askerî Rüştiyesini bitirdikten sonra 1896’da Manastır Askerî İdadisi’ne girdi. Manastır Askerî İdadisini de başarı ile bitirerek 1899’da İstanbul’da Harp Okulu’na girdi. Üç senelik başarılı bir Harbiye öğreniminden sonra1902’de bu okulu teğmen rütbesiyle bitirdi ve öğrenimine İstanbul’da Harp Akademisi’nde devam etti. 11 Ocak 1905 tarihinde de kurmay yüzbaşı rütbesiyle Harp Akademisinden mezun oldu.

Android 4.3 Güncellemesi Galaxy S3 için Durduruldu!

Android 4.3 Güncellemesi Galaxy S3 için Durduruldu!

android

Samsung’ un başarılı ürünü Galaxy s3 için güncellenen Android 4.3 versiyonu şimdilik durduruldu. Kullanıcılar tarafından gelen yoğun şikayetler geniş kapsamlı bir incelemenin yapılmasına neden oldu. Kullanıcılar tarafından gelen durduk yere kapanma sorunu başta olmak üzere ağda oluşan sorunlar, telefon kilitlenmesi, bataryanın bitme süresi gibi nedenler ortaya çıkmış oldu.

Bu duruma karşı Samsung firması hmen harekete geçerek bu anlamda geniş bir güncellemenin yapılacağını ve bu sorunların tamamını ortadan kaldıracağını açıkladılar. S3 kullanıcıları da bu sorundan dolayı büyük bir mağduriyet altında olması nedeni ile firma büyük çalışmayı başlatmış durumda. Şimdilik Galaxy s3 için Android kitkat 4.3 güncellemesi iptal edilmesine karşın bir süre sonra tekrar hazırlanabileceği söylenebilir.

Kızamığın tedavisi nasıl olmalıdır?

Kızamığın tedavisi nasıl olmalıdır?

Kızamığın tedavisinde amaç, hastalığın belirtilerini ortadan kaldırmaktır. Kızamık için geliştirilmiş bir ilaç yoktur. Ateş düşürücü, ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Öksürük için öksürük şurupları önerilir.

Bu yüzden evde yapılan tedavi, önemlidir. Hastanın kaldığı oda tedbir amacından ayrılmalıdır. Ayrıca, odanın sık sık havalandırılması ve gün ışığı görmesi gerekir. Oda ısısı 20 derece civarı olmalıdır. Beslenme, kızamık hastaları için önemlidir ve dikkat edilmelidir. Özellikle sıvı besin alımı, meyve suları ile hasta beslenir. C vitamini için de gereklidir. Et suyu, süt ve süt ürünleri verilebilir. Sıvı besinlerin verilmesindeki amaç sindiriminin kolay olmasıdır.

Eğer sizlerde veya çevrenizde ki kişilerde kızamık hastalığı ortaya çıkar ise yapmanız gereken öncellikle uzman bir doktora başvurmak ardından önerdiğimiz yiyecekleri tüketmek ve dinlenmek sizlere en iyi tedavilerden bir tanesi olacaktır.

kızamık7