Bioder Nedir?

bioder tüy dökücü, tüy azaltıcıİstenmeyen tüyler neredeyse her kadını ve erkeği rahatsız etmekle beraber kimi durumlarda bu rahatsızlık psikolojik problemleri de beraberinde getirmektedir. Cildimizin ve kıllarımızın anatomisini, histolojik yapısını en ince ayrıntısına kadar inceleyen B’IOTA Laboratuvarları bu konuda neredeyse devrim denilebilecek bir yenilik geliştirmiştir ve Bioder‘i üretmiştir.

Bioder istenmeyen tüyleri ve kıl köklerini etkileyerek cildin zarar görmeden minimum süreyle ve en kolay şekilde tamamen kalıcı olarak azaltma sağlayan ve incelten tek üründür.

Bioder vücutta istenmeyen tüyleri etkili bir pehrize sokar, bu tüylerin beslenmesine ara verir ve durdurur. Yeterli beslenmeyi alamayan tüyler daha dirençsiz ve az çıkmaya başlar, bu sayede tüy uzaması daha geçleşir. Bioder bunun yanı sıra cildinizin günlük bakımını da karşılar. Cildin PH dengesini korumasının yanı sıra nemini ve yumuşaklığını fazlalaştırır.

Bioder ile birlikte farklı bir cilt bakım ürünü kullanmanız gerekmez, Bioder size yeter. %100 doğal olduğu için sistemik yan etkileri yoktur. Yüzünüz de dahil olmak üzere cildinizin her yerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Bioder Etkisi

bioder tüy dökücü, Bioder Vücut bakım kremiBioder’in etkisi.

Bioder etken madde olarak kompleks B bitkisel ekstresinin içerisinde olan Lignanlar ve L-Dopa’dır.

Lignanlar : Metairesinol & Secoisolariciresinol kıl köklerinde hücre bölünmesini azaltıp yavaşlatır. Keratinositlerin poliferasyonunu düşürerek, istenmeyen tüylerin kısa sürede azalıp yok olmasını ve incelmesini sağlamaktadır.

L-Dopa : Kıl foliküllerin büyüme (anajen) fazının ufalması ve dinlenme (hızel telojen) fazına geçmesine yardımcı olur. Bu sayede tüylerin daha kısa bir sürede kaybolmasını ve dökülmkesini sağlar.

Bioder Güvenilirliği

bioder cilt bakım kremi, bioder 90 60 90Dünya’nın birçok yerindeki Üniversitelerde yapılan klinik testlerin sonucu Bioder’in istenmeyen tüyleri cildinize zararı olmadan kalıcı bir şekilde azalttığı ve incelttiği klinik olarak onaylanmıştır.

Bioder’in dermatolojik olarak güvenilir olduğu Melanin ve Eritem ölçümleri ile belirlenmiştir. Yapılan testlerde hiçbir sistemik yan etkisine rastlanmamış olup, güvenle kullanılabilmektedir.